Tři psi - obrázek

Tři psi - obrázek

Velká voda, aneb jak přišla návštěva
Ahojky ,

zdravím všechny.

Konečně jsem se dostala k psaní. V poslední době se toho doma děje tolik, že nevím kam dřív skočit.
Všechno začalo minulé úterý, kdy se do dveří našeho bytu vhrnuli pejsani Eda( mrňavý bílý) a Essan ( westík).

Mají nemocnou maminku a tak společně s ní teď bydlí u nás.
 To si nedovedete ani představit, jak to u nás najednou vypadá jinak. Namísto poklidného klimbání u Tv můžu očekávat bojovné útoky malého westíka Essiena, Fanny a Edy. Věřte že bojují rádi a vášnivě
 Nejdřív jsem si říkala, no je to ještě štěně, však ho to přestane brzo bavit. Kupodivu Essana to baví stále a k mé hrůze jsem zjistila, že to bojování začalo bavit i Fanynku.
Sedět v křesle je najednou umění, neboť pod křeslem je neuvěřitelná mela tří psů, takže občas mám pocit, že si při tom poskakování překousnu jazyk a to nemluvím o tom, že ani televize není slyšet.

Nejvíc mě dostává fakt, že si  Essana a Fanny pletu, jsou si moc podobní a navíc oba i stejně špinaví. Není čemu se divit, protože každou louži na ulici vymetou spolehlivě oba dva a po nich ještě Eda.
A aby to tomu druhému nebylo líto že je čistější, vzájemně si pošlapou záda.

 Společné procházky se postupně mění v horor, v každé ruce jedno vodítko a na jeho konci zmítající se pes + Fanny na volno ( třetí ruka chybí ) + ridgeback Giom také na volno. Oba pejsánkové na vodítku vesele lítají a vzájemně si kříží vodítka, zatímco Fanny se vleče metr za mnou, Giom letí metr přede mnou. Na konci procházky už nevím koho hlídat dřív, jestli ty dva na vodítku a nebo se otočit na  Fanny a Gioma.
Spolehlivé hlídání jestli někdo něco nesežral u popelnice se pak stává pouhým snem, který se plní jen u Gioma protože ten má koš.
 No ale už si začínám pomalu zvykat.
 Spaní také není nic moc, všichni psi se rozhodli sdílet  lože se mnou a je jim úplně fuk, že jejich panička spí vedle a má k dispozici dvě lůžka.
 O ranní probuzení se už nemusí starat můj budík, postarají se o to bojující Essan s Fanny a Eda, kteří spolehlivě usnou v okamžiku, kdy opustím domov a jdu do práce.
Alespoň že v noci jsou v klidu, malí ďáblové.
Závěr.....nedoporučuji mít doma víc než 1 psa a pokud možno ne štěně.

P.S. večer přidám fotky a video s Essánkovou oblíbenou činností, zapněte si zvuk, stojí to za to.
17.03.2011 10:56:19
Dana Bláhová
    líbím se vám ?

líbím se vám ?

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one